Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Specialista na Slovinsko - Wellness

Slovinsko 

Hlavní strana » Wellness

Wellness

Nabízíme léčebné, relaxační a wellness lázeňské pobyty ve Slovinsku. V nabídce jsou Moravské Toplice (Terme 3000), Terme Radenci, Terme Banovci, Terme Ptuj a Terme Lendava. Všechny tyto lázně najdete vy východním cípu Slovinska.

Co je to vlastně wellness?

Asi se nenajde nikdo, kdo by v posledních letech neslyšel alespoň nějakou zmínku o wellness. Wellness je moderní a módní, wellness je zdravý, wellness je aktuální a kdo chce být „in“, měl by o něm něco vědět. Většina informací o wellness však bývá kusá, nesourodá a někdy si tyto informace dokonce navzájem odporují. Co si tedy můžeme pod pojmem wellness představit? Jedno z pojetí wellness říká, že se jedná o aktivity lidí vedoucí k pocitu uspokojení z pohody, kterou si vytváří jedinec souborem příjemných impulsů, ať již psychického nebo fyzického rázu. Patří k nim pohyb, regenerace, příjemná hudba, uklidnění, relaxace, v přiměřené míře dobré jídlo a pití, dále pak pozitivní vjemy a požitky. Wellness můžeme tedy chápat jako stav zdraví, zahrnující harmonii těla, mysli a ducha, odpovědnost sám za sebe, fyzickou a tělesnou zdatnost, zdravou výživu, relaxaci a duševní aktivitu. Američany je wellness chápán jako racionální kontrola vlastního zdraví.

Wellness versus lázeňství

Možná někoho napadne, jaký je vztah wellness a klasického léčebného lázeňství. Má wellness stejné účinky jako lázeňství? A není to dokonce tak, že by se klasické lázeňství a wellness vylučovaly? A co je vůbec pro moje zdraví lepší – navštívit lázně nebo wellness zařízení? Odpověď na předchozí otázky nám může dát následující srovnání. Asi nejvýznamnější rozdíl spočívá v tom, že lázeňství má v sobě zakotvenu léčebnou funkci, což znamená, že slouží k léčení a doléčování zdravotních komplikací pacientů.

Lázeňství je rovněž, vedle nemocniční a ambulantní léčby, pevnou součástí našeho zdravotního systému. S tím souvisí také to, že zatímco lázeňské pobyty absolvují převážně lidé nemocní, wellness pobyty jsou hlavně pro zdravé a mají spíše preventivní charakter. Lázeňství je v podstatě vždy (až na výjimky, jako jsou u nás lázně Jeseník) vázáno na přírodní léčivé zdroje, což jsou termální, minerální a radonové vody, peloidy, plyny a klimatické podmínky. Wellness zařízení naproti tomu mohou fungovat v prostředí lázní, ale zrovna tak se mohou úspěšně rozvíjet i mimo lázeňské oblasti a nemusí být tudíž vázána na přírodní léčivé zdroje.

Další podstatný rozdíl lze hledat ve způsobu financování. V lázeňství se uplatňují tři základní způsoby financování, a to komplexní lázeňská péče (s plnou úhradou pobytu zdravotní pojišťovnou), příspěvková lázeňská péče (pojišťovna hradí lázeňsko-léčebné služby, ostatní služby, především ubytovací a stravovací, si hradí pacient) a samoplátcovská lázeňská péče. Pro wellness pobyty je typické, že se jedná zásadně o samoplátcovskou zdravotní péči, tedy bez přispění zdravotních pojišťoven. Určitý rozdíl můžeme také vnímat z hlediska provozu těchto zařízení. Zatímco lázně pracují v systému pevného léčebného programu a lázeňského řádu (byť dnes značně liberalizovaného), jsou wellness programy volnější a individuálnější. Zdravotní aspekty v lázeňství vedou například k přísnějšímu dodržování dietních programů, pevnému rozpisu léčebných procedur apod.

Možnosti ubytování v lázních

Možnosti ubytování ve wellness hotelech na Bledu

Možnosti ubytování u moře

RybařeníPenzion JindřichohradeckoUbytování Česká KanadaJižní ČechyPenzionStrmilovChata cyklistikaChatyČeská KanadaRybník chataPramice chataChata Česká KanadaSportovní rybolov

Copyright © SAVA Trade, s.r.o., 2008–2009 | kontakt | mapa stránek | powered by phpRS | webdesign: Loužecký.cz